DOI: 10.32702/2307-2105-2018.11.200
УДК: 336.71
С. Г. Мамедов, S. G. Mamedov
METHODICAL PRINCIPLES OF RESTRUCTURING IN THE FINANCIAL ACTIVITIES OF THE BANK
Анотація
У статті запропоновано науково-методичний підхід до здійснення реструктуризації фінансової діяльності банку. Реструктуризацію банку доцільно розглядати як засіб його адаптації до змінних умов зовнішнього середовища і забезпечення балансу між внутрішньою структурою банку і зовнішнім середовищем, і як, наслідок, - досягнення стійкості в стратегічній перспективі. Проект реструктуризації, як і в будь якому іншому інвестиційному проекті, містить передінвестиційну, інвестиційну та експлуатаційну фази, в межах яких визначено комплекс дій і заходів щодо реструктуризації. Розроблено послідовність визначення потреби банку у реструктуризації і попереднього вибору виду реструктуризації залежно від індикаторів стратегічної і фінансової стійкості, а також соціальних індикаторів та індикаторів безпеки. Залежно від фінансового стану банку і цілей реструктуризації, автор виокремлює природну, ділову та кризову реструктуризацію. Аргументовано, що бізнес-планування процесу реструктуризації, на нашу думку, повинно базуватися на використанні дохідного підходу при визначенні ринкової вартості реструктуризації, оскільки зміна ринкової вартості в даній ситуації є результатом реструктуризації, а сам процес реструктуризації - інвестиційним проектом розвитку банківського бізнесу, здійснюваного за допомогою проведення структурних перетворень, спрямованих на підвищення ефективності його функціонування. Запропоновано оцінювати ефективність реструктуризації на співставлення трьох ринкових вартостей банку: фактичної до реструктуризації, прогнозованої після реструктуризації і фактичної після реструктуризації. Пропонований автором підхід до процесу реструктуризації діяльності банку має такі переваги: адекватна оцінка перспектив розвитку банку та можливість виявлення проблем банківського бізнесу; використання моделі дисконтування грошових потоків при складанні бізнес-плану реструктуризації; можливість прогнозування ринкової вартості банку після реструктуризації методом дисконтування грошових потоків з метою визначення орієнтирів реструктуризації; можливість попереднього вибору першочергових заходів щодо анулюванню проблем банківського бізнесу або нівелювання наслідків їх виникнення.
Ключові слова: банк; ефективність реструктуризації; інвестиційний проект; реструктуризація; фінансовий стан.
Література
1. Пшик Б.І. Інвестиційний банкінг. Київ, 2017, 490 с.
2. Бідюк П. Оцінювання ризиків інвестування при реструктуризації підприємств / П. Бідюк, О. Омельченко // Світ фінансів. – 2011. - № 4. – с. 167 – 175.
3. Крисько Ж.Визначення потреби і вибір виду реструктуризації будівельного підприємства/ Ж.Крисько // Галицький економічний вісник. – 2010. – №3(28). – с.92-98.
№ 11 2018
Дата публікації: 2018-11-30
Кількість переглядів: 9227